KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12994309
nr 1299 4309
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Teckning, Fågelhund. Signerad LL, ca 18x16 cm
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
måndag 6 januari 2020
kl 18:32:33
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors